18 maja 2019 r. (sobota)

NOC MUZEÓW

O wietrze, niebie i karpiu – rodzinne warsztaty robienia latawców.

godzina 15.00–17.00

miejsce: Plac przy Leoparku, Poziom 0, Stary Browar.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy : poznandesignfestiwal

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat.

PARTNEREM CYKLU KIDS DESIGN JEST FIRMA AQUANET S.A

 

O wietrze, niebie i karpiu – rodzinne warsztaty robienia latawców.

Ludzie od dawna patrząc w niebo odczuwali tęsknotę za swobodą lotu ptaka. Tęsknota ta pojawia się w opowieściach, legendach czy mitach przekazywanych od najstarszych czasów. W maju japońscy rodzice opowiadają baśń o karpiu, będącą hołdem dla wytrwałości, odwagi i siły marzeń. Dlatego i my zapraszamy małych i dużych na warsztaty, w trakcie których będziemy snuć opowieści o lataniu i tworzyć unikatowe Koi-nobori. Odbędziemy też podróż przez historię latawców, które zanim stały się ulubioną zabawką dzieci, były przyrządami latającymi wykorzystywanymi do całkiem poważnych działań.

Prowadzący:

Magdalena Garczarczykz zawodu: architekt krajobrazu, animator i pedagog, z zamiłowania: żeglarz, ogrodnik, z pasji: twórca różnych działań kreowanych wraz z dziećmi. Od kilku lat organizuje warsztaty i wydarzenia dla dzieci i dorosłych przyrodnicze, ogrodnicze oraz z zakresu edukacji przestrzennej. Sieje, sadzi, buduje, konstruuje, projektuje i namawia do przejścia na zieloną stronę życia w ramach Projekt Zieleniak.

Xenia Starzyńskaz zawodu: architekt i pilot wycieczek, z pasji: podróżnik, z zamiłowania: zbieracz gier logiczno-matematycznych, z miłości: opowiadacz historii, bajarz i śpiewaczka. Od wielu lat prowadzi warsztaty z zakresu edukacji przestrzennej i kultury tradycyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach Sagan Sag snuje opowieści, w ramach Mankalowisko namawia do grania w tradycyjne gry.


Kids design

18 maja 15.00-17.00

KIDS DESIGN. O wietrze, niebie i karpiu – rodzinne warsztaty robienia latawców