Jednodniowe Warsztaty Renowacji Mebli na Folwarku Edwardowo

18 maja 2019 (piątek) , godz. 10:00 do 18:00

Miejsce: Folwark Edwardowo, ul. Bukowska 177, Poznań

Ilość miejsc: 18

Wiek: 18+

Zapisy: folwark.edwardowo@gmail.com

Folwark Edwardowo, PKOB Wegner w ramach Poznań Design Festiwal, zapraszają na warsztaty renowacji mebli w nowej jednodniowej formule opracowanej we współpracy z Pawłem Machometem, autorem Rzuć Pan Okiem! Blog o odnawianiu mebli

Warsztaty poświęcone będą pracy z drewnem – podczas warsztatów zajmiemy się wyłącznie odnowieniem i stylizacją elementów drewnianych. Podpowiemy, jak tchnąć nowe życie w stare meble, uratować je od zniszczenia lub nadać im zupełnie inny charakter.

Warsztaty obejmują zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Uczestnicy poznają techniki renowacji drewna – demontażu, usuwania starych powłok, wzmocnienia konstrukcji, wypełniania ubytków, wybarwienia i nakładania nowych warstw – a w efekcie końcowym samodzielnie odnowią swój mebel.

Warsztaty poprowadzi profesor Marek Owsian – wykładowca akademicki, profesor sztuk plastycznych i technolog drewna, a przede wszystkim wybitny specjalista renowacji oraz Zespół Folwarku Edwardowo.

Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników umiejętności związanych z renowacją mebli, dlatego przywiązujemy uwagę do każdego etapu tego czasochłonnego procesu.

Informacje o opłatach oraz zgłoszeniach należy kierować do Organizatora warsztatu.  Koszt uczestnictwa: 180,07 zł

Cena obejmuje warsztat renowacji drewna, dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów tj. farb, bejc, lakierów, wosków i olejów

Uwaga! Każdy z uczestników przychodzi ze swoim meblem. Ze względu na ramy czasowe wydarzenia i szeroki zakres prac do wykonania, sugerujemy wybór drewnianego krzesła, stolika, podnóżka, niciaka lub szafki nocnej.

Podczas warsztatów nie będziemy zajmować się tapicerowaniem, jeśli jednak chcesz zabrać się za demontaż i odnowienie konstrukcji fotela – zapraszamy.

Organizator: Folwark Edwardowo

Współorganizator: PKOB Wegner, Poznań Design Festiwal

O Folwarku Edwardowo

Folwark położony jest w Poznaniu na Edwardowie, a jego początki sięgają połowy XIX wieku. Jest to jeden z najlepiej zachowanych kompleksów dworsko-folwarcznych na mapie Poznania. Właścicielem terenu, na którym zlokalizowany jest folwark oraz autorem przedsięwzięcia Projekt Edwardowo jest firma PKOB WEGNER, współorganizator wyżej wymienionego wydarzenia. Projekt zagospodarowania Folwarku został powołany do życia w 2015 roku jako spółka celowa, której zadaniem jest rewitalizacja i komercjalizacja byłych terenów dworu Edwardowo mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej. Firma PKOB WEGNER mając na względzie zachowanie starego układu architektonicznego obiektu, opracowała koncepcję rozwoju tego terenu, umożliwiając stworzenie ciekawego kompleksu dla działań biznesowych charakteryzującego się wyjątkową architekturą.


Warsztaty

18 maja 10.00-18.00

Jednodniowe Warsztaty Renowacji Mebli na Folwarku Edwardowo