Wystawa pokonkursowa III edycji Programu Stypendialnego YES

10 maja 2019 r., godz. 19.00 Wernisaż wystawy połączony z ceremonią wręczenia nagród dla prac nagrodzonych w ramach III edycji Programu Stypendialnego YES / miejsce: Galeria przy Dziedzińcu, Poziom 0

Miejsce Wystawy: Stary Browar, Słodowania +1

 

Z miłości do sztuki i potrzeby wspierania wschodzących talentów, powstał Program Stypendialny YES. Projekt skierowany do młodych twórców, studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Jego rolą jest wyłanianie najzdolniejszych oraz podkreślanie wagi indywidualności w projektowaniu.

Henri Matisse twierdził, że „Kreatywność wymaga odwagi”. Ta idea od wielu lat przyświeca YES, który stawia na autorskie, projektowane kolekcje. Kreatywność jest obecnie uważana za najcenniejszą umiejętność na współczesnym rynku pracy. Wsparcie artystów, zwłaszcza na początku wymagającej drogi, jest wyzwaniem, które po raz kolejny połączyło YES ze światem sztuki. Już po raz trzeci YES otwiera nabór do Programu Stypendialnego, adresowanego do studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Program ma formułę dwuetapowego konkursu.

Pokaż nam czym jest dla Ciebie sztuka – niezależnie od tego, czy projektujesz biżuterię, czy kręci Cię moda, sztuka użytkowa, performance, a nawet architektura czy ceramika. Nie ma ograniczeń. Każdy ma szansę!

Jury to osobowości ze świata dizajnu: architekt Paweł Grobelny, którego minimalistyczne projekty zyskały uznanie na całym świecie, projektant mody Krzysztof Stróżyna oraz projektantki YES: Magda Dąbrowska i Kasia Bukowska. Współorganizatorem programu jest Fundacja Made in Art.

Wystawa otwarta dla publiczności w dniach:

12-17.05. 2019 r. w godz. 12.00-20.00

18.05.2019 r. w godz. 12.00-22.00

Wstęp wolny!

 


Wystawy

11-18 maja 12.00-20.00

Wystawa pokonkursowa III edycji Programu Stypendialnego YES