11 – 12 maja 2019 r. (sobota)

10.00-17.00 Dwudniowe warsztaty renowacji mebla na Folwarku Edwardowo.

Prowadzenie: Paweł Machomet – Rzuć Pan Okiem! Blog o odnawianiu mebli i Zespół Folwark Edwardowo

Miejsce: Folwark Edwardowo, ul. Bukowska 177, Poznań / Dojazd możliwy także autobusami linii 59 i 77

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy

Wiek: 18+

Zapisy: info@rzucpanokiem.pl W informacji zwrotnej podane zostaną dane do przelewu. Pamiętaj, by razem ze zgłoszeniem chęci udziału w wydarzeniu przesłać zdjęcie mebla do odnowienia.

 

Folwark Edwardowo, PKOB Wegner i Rzuć Pan Okiem w ramach Poznań Design Festiwal zapraszają na warsztaty renowacji mebli!
Masz w domu stare krzesło, stoliczek lub podnóżek, które chcesz odnowić i nie wiesz jak się do tego zabrać? Podczas trwających dwa dni warsztatów poznasz zasady usuwania starych powłok, dobierania i stosowania odpowiednich narzędzi, sposoby wypełniania ubytków, a także tapicerowania i nakładania nowych warstw wykończenia w zależności od wybranej techniki!

 

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym Poznań Design Festiwal.

Informacje o cenie dostępne na stronie Organizatora – Folwark Edwardowo.

Koszt uczestnictwa: 369 złotych/dwa dni (cena zawiera podatek VAT)
Cena obejmuje warsztat renowacji drewna i tapicerki, dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów tj. lakierów, farb kredowych i wosków Chalk House, farb akrylowych Viva Garden Viva Home, bejc, a także pianek tapicerskich oraz tkanin obiciowych marki Ridex.

Uwaga! Każdy z uczestników przychodzi ze swoim meblem. Ze względu na ramy czasowe wydarzenia i szeroki zakres prac do wykonania sugerujemy wybór tapicerowanego podnóżka, drewnianego stolika, szafki nocnej, krzesła drewnianego lub drewnianego z elementami tapicerowanymi. Fotele typu 366, lisek, śnieżnik etc. nie nadają się do pełnej renowacji w ciągu czternastu warsztatowych godzin.

Mebel na warsztaty możesz także znaleźć w zbiorach Folwark Edwardowo! O dostępne wzory i ich ceny zapytaj w wiadomości prywatnej na Folwark Edwardowo . Możliwy jest wybór mebla na miejscu przed rozpoczęciem warsztatów spośród ponad dwustu kultowych wzorów wchodzących w skład kolekcji Folwarku.

O Folwarku Edwardowo początki folwarku sięgają połowy XIX wieku. Jest to jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu na mapie Poznania. Właścicielem terenu, na którym zlokalizowany jest folwark oraz autorem przedsięwzięcia Projekt Edwardowo jest firma PKOB Wegner, współorganizator wydarzenia. Projekt został powołany do życia w 2015 roku jako spółka celowa, której zadaniem jest rewitalizacja i komercjalizacja byłych terenów dworu Edwardowo mieszczącego się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej. Firma PKOB Wegner mając na względzie zachowanie starego układu architektonicznego obiektu, opracowała koncepcję rozwoju tego terenu, umożliwiając stworzenie ciekawego kompleksu dla działań biznesowych charakteryzującego się wyjątkową architekturą.


Warsztaty

11-12 maja 10.00-17.00

Dwudniowe warsztaty renowacji mebla na Folwarku Edwardowo