17 maja 2019 r. (piątek)

Zielone miasta przyszłości – inspiracje jak sprawić, by mieszkańcy mogli oddychać czystym powietrzem.

Współorganizacja: Metropolia Poznań.

Miejsce: Słodownia +1, Stary Browar.

godz. 12.00–15.00

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy: biuro@metropoliapoznan.pl

Stowarzyszenie Metropolia Poznań prowadzi projekt, na który składają się instalacja mierników czystości powietrza wraz z ekranami i tablicami informacyjnymi oraz kampania edukacyjno-informacyjna. To pierwszy tego rodzaju metropolitalny projekt w kraju. Prowadzony jest we współpracy z Naukową Akademicką Siecią Komputerową – Instytutem Badawczym. NASK realizuje ogólnopolski projekt Edukacyjna Sieć Antysmogowa – sieć mierników jakości powietrza instalowanych w szkołach. Wyniki pomiarów z czujników zainstalowanych na terenie metropolii Poznań trafiają właśnie na stronę Edukacyjnej Sieci Antysmogowej ( https://esa.nask.pl/map). NASK współorganizuje także warsztaty edukacyjne dla uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności. Zajęcia organizowane w okresie grzewczym na terenie metropolii prowadzą przedstawiciele NASK oraz Polskiego Alarmu Smogowego.

Program warsztatów:

a. Wprowadzenie

Prezentacja celu, formatu warsztatu oraz zasad, jak pracujemy
Prezentacja-inspiracje-doświadczenia innych (przykłady)

b. Część interaktywna

Mapowanie głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza
Generowanie pomysłów jak sobie z tym wyzwaniem radzić
Grupowanie i prioryzowanie pomysłów
Przygotowanie krótkiej „Strategii” jak skutecznie zmierzyć się z problemem

Prowadzące:

Magdalena Sadowska-Pożycka

Absolwentka Wydziału Inżynierii Produkcji na Politechnice Warszawskiej (specjalizacja: Systemy Informatyczne i Zarządzanie Przedsiębiorstwem). Ukończyła również podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Wartością Firmy oraz Zarządzania Wartością Klienta w Szkole Głównej Handlowej w  Warszawie. Rozpoczęła pracę w Siemens sp. z o.o. w 2011 roku w dziale BE&QM wspierając inicjatywę doskonalenia procesów biznesowych. Obecnie Ewangelistka Design Thinking. Prywatnie jest miłośniczką pływania i certyfikowaną trenerką Total Immersion.

Ewa Mikos Romanowicz

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Siemens Sp. z o.o absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz uniwersytetu Freie Universitaet w Berlinie; ukończyła podyplomowe studia europejskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest odpowiedzialna za budowanie relacji oraz aktywną współpracę z samorządami oraz uczelniami wyższymi. Reprezentuje firmę Siemens Sp. z o.o. w organizacjach oraz gremiach branżowych: w Konfederacji Lewiatan, Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo Handlowej -wiceprzewodnicząca Komisji ds. Innowacyjności. Była także zaangażowana w prace platformy na rzecz Przemysłu 4.0 w ramach inicjatywy Ministerstwa Rozwoju; uczestniczy w pracach Rady Programowej projektu Akademia managera Innowacji przygotowywanego przez PARP. Jej zawodowe zainteresowania wiążą się z tematyką europejską głównie w aspekcie kształtowania polityki regionalnej, jej wpływu na rozwój gospodarczy. Angażuje się aktywnie w promowanie nowoczesnego kształcenia w kierunkach technicznych oraz w działania pro innowacyjne, w tym między innymi związane ze start-up- ami.

plansza z warsztatów prowadzonych w ramach „Partnerskie inicjatywy miast Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju”.


Warsztaty

17 maja 12.00-15.00

Warsztaty. Zielone miasta przyszłości – inspiracje jak sprawić, by mieszkańcy mogli oddychać czystym powietrzem.